Organik Yumurta (10 adet)

Organik Yumurta (10 adet)
e-Hamal Organik - 10379

Fiyat: 14,90 TL YERİNE  13,90 TL (KDV Dahil)

Organik Sertifikası

A Sınıfı M-Orta (53-62 gr) - IMO Control Organik Sertifikalı - Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Sertifikalı - Üretiminde hormon ve antibiyotik kullanılmamıştır.

Her yaştan, her insanın tüketmesi gereken vazgeçilmez doğal besin yumurta.

Sizler için, Afyonkarahisar'dan tamamen organik sertifikalı geliyor. Doğal ortamlarında hem gezen, hem de organik beslenen tavukların ürünleri lezzetli, sağlıklı ve organik. Hem Türkiye Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı hem de yabancı sertifikasyon şirketlerinin üretimin her aşamasını takip ettiği çiftlik Afyonkarahisar'da bulunuyor.

Sağlıklı, güvenilir ve organik gezen tavuk yumurtası siz ve çocuklarınız için vazgeçilmez bir ürün.

Özellikle sabah kahvaltılarında tüketilen yumurta bünye için çok faydalıdır, demir eksikliğini giderir, kilo vermeye yardımcı olur, doyurucu özelliği vardır, beyin sağlığına faydalıdır, yüksek kaliteli protein içerir, kemik sağlığı için çok önemli bir besin kaynağıdır.

Tokluk Hissini Artırır: Kahvaltıda yumurta tüketmek uzun süre tokluk hissinizin korunmasına yardımcı olur. Aşırı besin tüketme ve sürekli yeme isteğinizi azaltır ve böylece sağlıksız kilo almanızı engeller. Kahvaltılarda tüketeceğiniz bir yumurta sağlık açısından birçok fayda sağlamaktadır.

Yumurta Demir Seviyesini Artırır: Sık sık baş ağrısı, sinirlilik ve yorgunluk hissi genelde demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bunu kesin olarak belirlemek için doktora başvurarak kan testi yaptırabilir ve demir seviyesini tespit edebilirsiniz. Eğer düşük düzeyde demir tespit edilirse sorunu yumurta tüketimiyle çözebilirsiniz. Bünye tarafından yumurta kolay bir şekilde hazmedilebilir ve anemi tedavisi için de yardımcı olabilir.

Yumurta Besin Eksikliğini Giderir: Yumurta besin maddeleri açısından çok zengindir ve vücudumuzda meydana gelen birçok besin eksikliğini giderebilir. Bazı çalışmalar yumurta tüketenlerin yumurta tüketmeyenlerden daha fazla A, E ve B12 vitamini ihtiyacını gidermiş olduklarını ortaya koymuştur. Sıkı yumurta tüketicileri haliyle burada söylediğimiz vitamin ve besin eksikliklerinden kaynaklanan hastalıklara yakalanma riskini azaltmış oluyorlar.

Kötü Kolesterol Hakkında: Bazı çalışmalar özellikle 1990 yılında yapılanlar yumurta sarısının kolesterolü yükselttiği yönünde idi. Ama bazı sağlık uzmanları bunu doğru olmadığını tam tersi yumurta sarısının kalp sağlığını olumlu yönde etkilediğini savunmaktalar. Aynı uzmanlar, doymuş ve trans yağların kalp sağlığı açısından önemli olduğunu söylemekteler. Bunun yanında kalp sağlığı için faydalı olan protein in yumurtada fazlasıyla olduğunu belirtmekteler.

Yumurta Kilo Vermeyi Kolaylaştırır: Yumurta yüksek tokluk hissi verdiği için uzun süre bir şey yemememizi sağlar. Fazla kilo sorunu olan insanlar için bu özelliği önemlidir. Bu konuyla alakalı yapılan bir araştırma kahvaltıda 2 yumurta, tost ve reçel tüketen insanların, simit, yoğurt ve krem peynir tüketen insanlardan daha fazla açlığa dayandığını ortaya koymuştur. Yumurtanın kilo vermeye yardımcı olduğu da bilimsel olarak ispatlanmıştır. Sağlık uzmanlarını tahıl türü ve meyve besinleriyle birlikte tüketilmesinin kilo vermek için daha etkili bir tercih olduğunu savunmaktalar.

Yumurta Beyin Sağlığını Korur: Yumurtada 'kolin' adı verilen bir besin türü vardır ve bu besin türü özellikle belleği geliştirme noktasında çok fazla katkı sağlamaktadır. Ayrıca fetesün adındaki madde özellikle bebekler için önemlidir. Hamilelik döneminde tüketilen yumurta çocuğun sağlıklı beyin yapısı için önemlidir. Bir yumurta beyin sağlığı için önemli olan günlük kolin ihtiyacının% 28'ini karşılayabilir, özellikle hamile kadınlarda…

Yumurta Gözlere için iyidir: Yumurta gözleri zararlı UV ışınlarına karşı korumada yardımcı olur. Ayrıca yaşlanmaya bağlı retine ve lens dejenerasyonuna karşı etikilidir, koruyucu özelliği vardır. Çocukluktan itibaren düzenli olarak yumurta tüketen kişiler antioksidan özelliğine sahip yumurta sayesinde ilerde yakalanmaları muhtemel hastalıklardan kendilerini korumuş olacaklar.

Yumurta Kemikleri Kuvvetlendirir: Yumurta kemik sağlığını koruyan kalsiyum emilimi işlemi için önemli bir besin kaynağıdır. Ayrıca D vitamini açısından çok zengindir. D vitamini almak için bol bol güneşten faydalanmak gerekir ama kış aylarında bu kolay değil, bu yüzden özellikle kış aylarında D vitamini ancak yumurta tüketimiyle mümkündür. Özellikle kış aylarının uzun sürdüğü bölgelerde D vitamini ihtiyacını gidermenin en kolay yolu düzenli yumurta tüketimidir. D vitamini düzenli bir şekilde almak kemik sağlığını korumak ve yaşlılıktan kaynaklanan kemik hastalığına yakalanmamak adına çok önemlidir.

Yumurta Saçları ve Tırnakları Kuvvetlendirir: Vücut besin açısından eksik kaldığı zaman en çabuk etkilenen kısım ve organlar başında saçlar ve tırnaklar vardır. Düzenli olarak yumurta tüketmeniz, saçlarınızın çivi gibi sağlam olmasına yardımcı olur. Yumurta, saç ve tırnak sağlığını korumada önemli rol üstlenen amino asitler içermektedir. Bunun yanında bahsettiğimiz vitaminlerde ekstra olarak destek olmaktadırlar.

Yumurta Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Yumurta içerdiği önemli vitamin ve besinlerle doğal yollardan bağışıklık siteminizi kuvvetlendirir. Vücudun dirençli hale gelmesi için gerekli olan kritik besinler içerir. Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi D vitaminidir. Günde tüketilen bir tane yumurta vücudun ihtiyacı olan D vitamininin neredeyse %40'ını karşılamaktadır. Bu da hiç de hafife alınacak bir durum değildir. Bunun dışında bağışlık siteminin hastalıklarla mücadelesine büyük katkı sağlayan A vitamini yumurtada yeterince vardır.

İltihaba Karşı Etkilidir: Yumurtanın diğer bir şaşırtıcı özelliği vücutta bulunan iltihabı azaltıcı rolünün olmasıdır. Diyabet, Alzheimer hastalığı ve benzeri hastalıklarla da mücadele etme noktasında ciddi katkılarının olduğu kanıtlanmıştır.

Yumurta Doğal Temizleyicidir: Yapılan bir çok araştırma serbest radikallerin romatizma ve benzeri birçok hastalığa neden olduğunu ortaya koymuştur. Bu tür hastalıklara neden olan serbest radikallerin en büyük düşmanı ise antioksidanlardır. Yumurta vücutta bulunan zararlı moleküler zararsız veya faydalı moleküllere dönüştürmek için ihtiyaç duyulan B12 vitamin kaynağıdır. Bu özelliği sayesinde vücutta oluşan serbest radikallerin temizlenmesine, zararsız hale getirilip dışarı atılmasına ciddi anlamda katkı sağlamaktadır. Ayrıca yumurtada bulunan selenyum, stresle mücadelede bünyeye katkı sağlar.

İyi Kolesterolü Artırır: Yapılan bazı bilimsel araştırmalar yumurtanın iyi kolesterolü arttırdığını ortaya koymuştur. Düzenli yumurta tüketimi iyi kolestrol seviyesini yükseltebilir

Yumurta Enerji Verir: Yumurta B12 vitamini açısından çok zengindir. Bu vitamin, özellikle stresten uzak tutar ve ruh sağlığı açısından bir rahatlama sağlar. Bunun yanında aynı işlemi gören B vitamini açısından da zengin sayılır. Yumurta sarısında bulunan metiyonin ve sisteinin insan sinir sistemi üzerinde büyük etkisi vardır. Düzenli olarak tüketildiğinde ruh sağlığınızı da korumuş olursunuz. Yumurta sarısında bulunan bu maddeler ayrıca depresyon tedavilerinde kullanılmaktadır.

Saç Bakımı İçin Yumurta: Yumurta saç sağlığı için de önemli bir besin kaynağıdır. Limon suyu ve saf zeytin yağı gibi diğer maddelerle karıştırılarak kombine edildiğinde maksimum derecede fayda sağlanır. Bu karışım saça uygulandığında saç dökülmesine engel olabilir. Saçları güçlendirir ve doğal bir parlaklık kazandırır.

İndirimli Sepet Toplamı 150 TL üzerine Kargo Bedava!

Aynı gün kargo;

  • Pazartesi-Cuma günleri saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.
  • Cumartesi-Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir.

Teslimat Saatleri;

  • Pazartesi-Cuma: 09:00-18:00
  • Cumartesi: 09:00-13:00
  • Pazar ve resmi tatiller: Teslimat yapılmamaktadır.
  • Lütfen teslimat saatlerinde bulunacağınız adresinizi sisteme tanımlayınız.