Organik Armut (500 gr)

Organik Armut (500 gr)
e-Hamal - oaa1

Fiyat:    6,90 TL (KDV Dahil)

Organik SertifikasıOrganik Sertifikası

Armut bol miktarda A, C ve K vitamini içermektedir. Özellikle preslenerek suyunun çıkarılması A, B1, B2, B3 vitaminlerinden maksimum derecede faydalanmamızı sağlar. Bu yüzden düzenli olarak armut tüketimi bir çok fayda sağlar.

Armut içerdiği çok farklı vitamin ve maddeler yardımıyla bir çok açısından sağlıklıdır. Mevsiminde tüketilmesi durumunda değişen hava koşullarının yol açtığı hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Armut kalp sağlığından, kan şekerinin kontrol edilmesine, kanserle mücadeleden bağışıklık sisteminin güçlenmesine kadar birçok açıdan sağlığa fayda sağlar. Bu konuyla alakalı son zamanlarda yapılan araştırmalar armudun 33 den fazla farklı soruna şifa olduğunu ortaya koymuştur.

Armut Serbest Radikallerin Düşmanıdır: Armut vücut hücrelerine en fazla zararı veren ve birçok hastalıkların başlıca nedeni olan serbest radikallerle savaşır ve zararlı etkilerini azaltır. İçerdiği bol miktardaki K ve C vitaminleri yardımıyla armut etkili bir serbest radikal kırıcıdır.

Armut Kalp Hastalıklarını Önleyebilir: Armudun kolesterolü düşürücü özelliği vardır. İçerdiği bol miktardaki lifler kalp sağlığı açısından faydalıdır. Günlük olarak bir miktar armut tüketimi inme riskini %50 oranında azaltır.

Armut Kanseri Önleyebilir: Armut zengin miktarda lif içerdiği için özellikle kolon kanserini önleyebilir. Günde bir armut tüketimi kadınlarda menopoz sonrası meme kanserine yakalanma riskiniz %34 oranında azaltır.

Alerjik Reaksiyon Yoktur: Armut diğer meyvelerle karşılaştırıldığında alerjik reaksiyona neden olmadığını görüyoruz. Bu yüzden bebekler için de güvenli bir besin kaynağıdır.

Armut Kan Şekerini Düşürür: Yüksek miktarda lifler içeren armut tatlı olmasına rağmen kan şekerini düşürücü özelliği vardır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: C vitamini açısından zengindir ve etkili bir antioksidandır bu özelliklerinden dolayı vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği vardır. Bağışıklık sistemi güçlü olan bünye hastalıklarla daha etkili mücadele edebilir.

Kemik Hastalıklarını Önler: Armut kemik sağlığını korumak ve osteoporozu önlemek için, vücudun ihtiyaç duyduğu pH seviyesini korur ve günlük kalsiyum miktarını sağlar.

Armut Enerji Verir: Armudun içerdiği yüksek miktardaki glikoz kendinizi yorgun hissettiğiniz anda enerjiye dönüşür ve ihtiyaç duyulan enerjiyi bünyeye sağlar.

Sindirim Sistemini Güçlendirir: Bir orta boy armut, lif ihtiyacının yaklaşık% 20-2'ni karşılayabilir. Lif içeren bütün besinler genelde sindirim sistemi sağlığı için faydalıdır. Özellikle midenin sağlığını korumak ve bağırsakların hareketini arttırmak için yüksek seviyede lif içeren besinler önerilmektedir.

Gebelik Döneminde ve Çocuklar İçin: Hamile kadınların doğumdan sonra kaybettikleri enerjiyi toplamaları için folik asit önemlidir. Gebelik döneminde düzenli olarak kullanılması önerilmektedir. Bunun dışında emzirme döneminde bebeklerin sağlığı için güvenle tüketilebilir. Sindirim ile alakalı bebeklerde her hangi bir sorun yaratmaz.

Safra kesesi, kolit, artrit, gut hastalıklarına karşı armut: Armut eğer düzenli olarak tüketilirse safra kesesi sorunlarına, kolit, artrit ve gut hastalıklarına iyi gelebilir.

Armutun Diğer Faydaları: Armut kan basıncını düzenler, ateşi düşürücü özelliği vardır, ateş düşürme işlemi için armut suyu da etkili olabilir, armut artrit ve diğer inflamasyon sorunlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Yaz aylarında nefes darlığı sorunları yaşayanlar armut tüketebilirler, aynı şekilde yaz aylarında boğaz ve sorulunum sorunları yaşayanlar için de faydalı olabilir. Bütün bunların yanında armut cilt sağlığı için de faydalı bir besin kaynağıdır. Yaygın olarak bakım ve kozmetik ürünlerinde kullanılmaktadır.

Armut cilt hastalıklarını önlemenin dışında, kırışıklıkları giderir, yağlı ciltlere karşı şifa kaynağı olabilir, akneye karşı etkilidir, cildin nemli ve sağlıklı kalmasını sağlar. Bunun yanında dudak sağlığını da koruyabilir, çatlakları ortadan kaldırır.

Aynı zamanda saç sağlığı içinde faydalıdır. Armut saçların köklerini besler ve kuvvetlendirir, kuru saçlara karşı ekili bir tedavi sunabilir, kırış ve kıvırcık saçları evcilleştirebilir. Bunun yanında saçlara yumuşaklık katar saç rengini değiştirebilir.

Yazılanlar tavsiye niteliğinde olup tıbbi bir bağlayıcıyıkları yoktur.

Aynı gün kargo;

  • Pazartesi-Cuma günleri saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.
  • Cumartesi-Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir.

Teslimat Saatleri;

  • Pazartesi-Cuma: 09:00-18:00
  • Cumartesi: 09:00-13:00
  • Pazar ve resmi tatiller: Teslimat yapılmamaktadır.
  • Lütfen teslimat saatlerinde bulunacağınız adresinizi sisteme tanımlayınız.