Organik Pancar (500gr)

Organik Pancar (500gr)
e-Hamal - 1007

Fiyat:    6,90 TL (KDV Dahil)

Pancar her şeyden önce zengin miktarda protein, karbonhidrat, diyet lifleri, ve yağlar içerir.

Bunun yanında, Folat, Nisain, Pridoksin, Riboflavin, Tiamin, A,C,E ve K vitaminlerini içermektedir. Sodyum açısından zengin olan Pancar, inanılmaz bir potasyum deposudur. Kalsiyum, bakır, demir, manganez yanında Beta Karoten içermektedir.

Şimdiye kadar pancarla ilgili olarak yapılan araştırmalar, pancarın kalp hastalıklarına, hipertansiyon ve hatta kan şekeri seviyesinin düzelmesine faydalı olduğunu ortaya koymuştur. Ham pancarın harika bir besin kaynağı olduğu ve kandaki oksijen seviyesini arttırdığı düşünülmektedir. Pancarın sağlık açısından faydaları bu kadar değil, pancar güçlü antioksidan, anti-enflamatuar ve mantar öldürücü özellikle içerdiği için gut, safra kesesi tedavisinde kullanılmaktadır. Bunların dışında mide asidi seviyesini dengeler ve kolesterolü düşüren bileşenlerin başında olan homosistein içermektedir.

Pancar Artrit Hastalığına İyi Gelir: Pancar çok yüksek miktarda kalsiyum emilimini engelleyebilmesine rağmen eklem ve dokuların etrafındaki birikimden kaynaklanan artriti önleyebilir. Yüksek miktarda alkalin içeren pancar suyu buradaki birikintilerin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Pancar Anemiye İyi Gelir: Anemi kanda hemoglobin düzeyinin düşük olmasıyla ilgilidir. Pancar fosfor, magnezyum, potasyum, kalsiyum, iyot, bakır, yağlar ve B1,B2,B6 ve P vitaminleri açısından oldukça zengindir. Bunun yanında niasin açısından da zengindir. Dolayısı ile bütün bu vitamin ve mineraller enemi hastalığının giderilmesine yardımcı olur.

Demans Hastalığını Tedavi Edebilir: Demans hastalığı yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan bir çeşit unutkanlık hastalığıdır. Hastalık ilerledikçe kişi normal rütün şeyleri bile yapmayı unutur. Pancarın bu hastalığı tedavi ettiği düşünülmektedir. Bu konuyla ilgili olarak wake Forest üniversitesinde yapılan bir çalışma ham pancar suyu tüketiminin beyinde oksijen oranını arttırdığını ortaya koymuştur.

Pancar Diyabete İyi Gelir: Pancarın içerdiği alfa lipoik asit glikoz düzeyini düşürmeye yardımcı olan ve insülin duyarlılığını arttıran bir çeşit antioksidandır. Pancarın bu özelliği strese dayalı diyabet dalgalanmalarının engellenmesine yardımcı olur. Bununla alakalı yapılan çalışmalar, bu antioksidanın diyabet hastalığı ile mücadele eden kişilerde periferik ve otonom nöropati gibi koşulların oluşmaması için yardımcı olduğunu ortaya koymuştur.

Pancarın Enflamasyona Faydaları: Pancar kolin içermektedir. Çok önemli bir besin olan kolin, kas hareketi, bellek, zihinsel işlevler ve uykusuzluk problemleriyle mücadelede yardımcı olur. Bunun yanında hücre zarı yapısını korumak, sinir impulslarının iletişimini kolaylaştırmak, yağ emilimine yardımcı olmak ve enflamasyonu azaltmak için yardımcı olduğu bilinmektedir.

Pancar Kan Basıncını Düşürür: Pancar hiper tansiyonu azaltabilir hatta önleyebilir. Pancar nitrik oksitlere dönüşebilen nitratlar içermektedir. Nitrik oksit dinlenmek ve kan damarlarının genişlemesini sağlayan ve hayati önem taşıyan bir bileşendir. Bu özelliği sayesinde kan akışını arttırır ve kan basıncının düşmesine yardımcı olur.

Pancar Dayanıklılığı Artırır: Sporcuların tükettiği besinlerin balında gelen pancar dayanıklılığı arttırmaya yardımcı olur. Egzersiz yaparken çiğ pancar suyu kaslardaki oksijen sirkülasyonunun artmasını sağlar. Bunun yanında solunum yolu hastalıkları ile mücadele eden insanlarda da bu konuda yardımcı olur. Solunum yolu kaslarının dayanıklılığını artırmaya yardımcı olur.

Damar Sertliğine Karşı Pancar: Pancarın içerdiği nitrik oksit yukarıda belirttiğimiz gibi kan damarlarının genişlemesine ve kan akışının hızlanmasına ciddi anlamda katkıda bulunmaktadır. Bu durum arteryoskleroz gibi arteri hastalıklar için etkili bir önlem olur. Pancar, böylece damar sertliğine neden olan unsurların ortadan kalkması için etkili bir rol üstlenmiş olur.

Pancarın Diğer Faydaları: Pancar varis hastalığı ve bazı göz hastalıklarının önlenmesine de ciddi anlamda engel olabilmektedir. Bunun yanında yapılan birçok araştırma kabızlık sorunun giderilmesi ve ateş düşürücü özelliğinin olduğu yönünde umut verici bilimsel araştırmalar sonucu vardır. Pancarın ayrıca cilt ve saç sağlığına birçok faydasının olduğu bilinmektedir. Pancarın sağlığımıza katkıları modern tıbbın hala araştırma konusudur ve bu araştırmalara devam etmektedir.

Yazılanlar tavsiye niteliğindedir, tıbbi bir bağlayıcılıkları yoktur.

İndirimli Sepet Toplamı 150 TL üzerine Kargo Bedava!

Aynı gün kargo;

  • Pazartesi-Cuma günleri saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.
  • Cumartesi-Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir.

Teslimat Saatleri;

  • Pazartesi-Cuma: 09:00-18:00
  • Cumartesi: 09:00-13:00
  • Pazar ve resmi tatiller: Teslimat yapılmamaktadır.
  • Lütfen teslimat saatlerinde bulunacağınız adresinizi sisteme tanımlayınız.