Organik Nar Ekşisi (330 gr)

Organik Nar Ekşisi (330 gr)
e-Hamal Organik - 3656

Fiyat: 23,90 TL YERİNE  19,90 TL (KDV Dahil)

Organik SertifikasıOrganik Sertifikası

Günümüzde yapılan çalışmalarla besleyici değeri gittikçe artan nar ekşisi sofralarımızda salata ve yemeklere kattığı lezzetin ötesinde sağlığımıza kattığı sayısız faydalarla ön plana çıkmaktadır.

 İçeriğinde bulunan polifenoller ve ellajik asit kansere karşı güçlü bir koruyucu olurken içerdiği antosiyaninler  sayesinde güçlü bir antioksidan ürün özelliği göstermektedir. Toplam vitamin ve mineral değerleri açısından fark yaratan nar ekşisi ancak doğru şekilde üretildiği takdirde bu özelliklere sahip oluyor

   Bahçeden işletmemize  gelene kadar organik tarım usullerine göre üretimi yapılan ve yapılan analizler sonucunda organik olduğu ispat edilerek organik statüsü kazanan narlar yıkama ayıklama  sıkma ve durultma işleminden sonra vakum bull kazanda 60 dereceyi geçmeyen düşük ısıl işlem uygulanarak Türk gıda kodeksinin belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda son ürün olarak dolumu yapılmaktadır. Ürünün geleneksel açık kazanda kaynatma yerine vakum kazanda pişirilmesi daha üstün bir lezzet oluştururken  besin değerlerini kaybetmemesine ve en önemlisi de uzun süre kaynatılarak şekerin karamelize olmasıyla ortaya çıkan HMF (hidroksimetil furfurol) denilen kansorejen yapının ortaya çıkmasını önlemektedir.

      Sadece nardan üretimi yapılan ve içerisinde hiçbir koruyucu katkı maddesi içermeyen nar ekşimiz Hicaz, Katırbaşı ve Fellahyemez türlerinin karışımından elde edilerek kendine has bir aroma ve benzersiz bir lezzet ortaya çıkarmaktadır.


İndirimli Sepet Toplamı 99 TL üzerine Kargo Bedava!

Aynı gün kargo;

  • Pazartesi-Cuma günleri saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.
  • Cumartesi-Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir.

Teslimat Saatleri;

  • Pazartesi-Cuma: 09:00-18:00
  • Cumartesi: 09:00-13:00
  • Pazar ve resmi tatiller: Teslimat yapılmamaktadır.
  • Lütfen teslimat saatlerinde bulunacağınız adresinizi sisteme tanımlayınız.