Organik Avokado (adet)

Organik Avokado (adet)
e-Hamal - 171005

Fiyat: 9,90 TL YERİNE  5,90 TL (KDV Dahil)

Organik Sertifikası

Avokado genel ve cilt sağlığı açısından faydaları bütün dünyada bilinen bir meyvedir.

Armuta benzeyen Avokado daha çok Meksika, Guam ve Orta Amerika'ya has bir meyvedir. Avokado doğal ve sağlığa faydası olan sayısız besinler içermektedir, özellikle cilt sağlığı ve cilt bakımı ürünlerinde çok fazla kullanılmaktadır. Avokado dünyada en doğal besin maddeleri arasında gösterildiği için yetişkinler dışında bebeklerin de güvenle tüketebileceği meyveler arasında gösterilmektedir. Bakır, potasyum, demir, magnezyum ve fosfor gibi vücut sağlığı için hayati önem taşıyan maddeler dışında A, B, C, E ve K vitaminleri açısından çok zengindir.

Doğal besinler içerdiği için Avokado bebeklerin de rahatlıkla tüketebileceği bir meyve çeşididir. Avokadonun içerdiği zengin miktardaki vitaminler ve mineraller ayrıca kalp ve sindirim sistemi için çok faydalıdır. Lif içerdiği için sindirim sistemi organlarının tümüne faydalıdır.

Avokadonun Cilt ve Saç Sağlığına Faydaları: Avokado direkt olarak cilde uygulandığında cilde yumuşaklık ve esneklik kazandırır. Ayrıca etkin bir cilt rahatlatıcı olan Avokado aynı zamanda cildi zararlı UV ışınlarından korur. Bunun dışında deri sağlığına da katkıda bulunan avokado deri sağlığının korunması için gerekli olan A,C ve E vitaminlerini sağlar. Avokado ayrıca ciltte meydana gelen kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olabilir. Cilde kakao ile karıştırılarak uygulandığında serbest radikallerin neden olduğu ve yaşlılıktan kaynaklanan kırışıklıkları onarabilir. Bunun dışında cilt ve hatta deriyi nemlendirebilir. Avokado cildi nemlendirmesinin dışında sağlıklı bir parlaklık kazandırır. Nemlendirici özelliğinden dolayı, kuru ciltlerde meydana gelen kaşıntı ve kızarıklıkların ve aynı zamanda döküntülerin üstesinden gelebilmektedir.

Avokadonun diğer bir özelliği ise arı sokması ve böcek ısırıklarına karşı etkili olması, deride meydana gelecek tahrişi engelleyebilir ve aynı zamanda ısırıktan kaynaklanan ağrıyı hafifletebilir. Bunun dışında Avokado cildi temizler, ölü hücrelerden ve yağlardan cildin arınmasını sağlar. Bunun için bir hafta boyunca cilde uygulamanız yeterli olacaktır. Meyvenin lapa halinde cilde uygulanması aynı zamanda cildi besleyecek ve cilt hücrelerinin sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

Avokado saç sağlığı için de çok faydalı bir meyvedir. Kuru saçlara çok iyi gelir. Hakiki tereyağı ile karıştırılarak saçlara uygulandığında dökülmeyi engelleyebilir. Saç diplerini besleyerek hem saçların sağlıklı kalmasını sağlar hem de bu uygulama kafa derisi sağlığını korur. Bol miktarda vitamin ve mineral içerdiği için yağ ile karıştırıldığında daha kolay emilmesi sağlanır, böylece saç ve kafa derisi sağlığını da korumuş olursunuz.

Protein Deposu Avokado: Avokadonun içerdiği protein çok değerlidir. Sağlık uzmanları Avokadonun içerdiği proteinin diğer birçok besinden çok daha etkili ve değerli olduğunu savunmaktadırlar. Bu özelliğinden dolayı çocukların gelişme döneminde Avokado tüketmeleri sağlık açısından çok faydalıdır.

E Vitamini Deposu: Avokado aynı zamanda çok etkili E vitamini deposudur. Protein açısından sağladığı faydaları E vitamini ile destekler. Bu iki unsur, birçok hastalığa neden olan serbest radikallerle mücadele için bünye açısından çok önemlidir.

Avokado Kolesterolü Düzenler: Avokado kardiyovasküler hastalıkların azalmasını sağlayabilir ve bu yüzden oluşabilecek kalp hastalıkları riskini azaltır. Kolesterol seviyesini sağlıklı seviyede tutmaya yardımcı olabilir.

Avokado Sindirim Sistemi Sağlığını Korur: Sağlık açısından birçok faydası olan Avokado aynı zamanda sindirim sistemi sağlığını korur. Sindirim bozukluklarını ortadan kaldırabilir.

Kan Basıncını Düzenler: Bol miktarda potasyum içeren Avokado bu özelliği sayesinde kan basıncı düzenlemeye yardımcı olabilir. Bu yüzden günlük olarak bir miktar tüketilmesinde fayda vardır.

Göz Sağlığını Korur ve Kötü Nefes Kokusunu Giderir: Avokado yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkabilecek göz problemlerine yakalanma riskini azaltabilir. İçerdiği bol miktardaki yüksek lif ve karotenoid lutein göz sağlığı için önemlidir. Aynı zamanda kötü nefes kokusunu giderebilir. Ağız içinde barınan kötü bakteriler ağız kokusuna neden olabilir, avokado bu bakterileri temizleyebildiği için kötü nefes kokusunun üstesinden gelebilir.

Bebek Maması Olarak Avokado: Avokado doğal beninler içerdiği için bebekler tarafımdan da tüketilebilir. Bol miktarda protein içerdiği için bebekle sağlığı için önemlidir. Bunun yanında B2 B1vitaminleri ve magnezyum sağlar. Bu maddeler bebeğin fiziki ve zihinsel sağlığını korur.

Kalp Sağlığını Korur: Avokado dinç ve canlı kalp için çok fazla miktarda besin içerir. Folat bakımından çok zengindir ve folat kalp sağlığı için hayati önem taşır. Günde bir fincan kadar Avokado tüketimi günlük ihtiyacın %23'nu karşılar.

Avokadonun Sağlık Açısından Diğer Faydaları: Avokadonun içerdiği bol miktardaki vitamin, bileşen ve mineraller çok geniş bir yelpazede sağlığımıza katkıda bulunmaktadır. Kadınların menopoz döngüsünün sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olabilir. Antiviral, anti bakteriyel özelliğinde dolayı iç organlarda ve deride meydana gelebilecek iltihap, alerji sorunlarını giderebilir. Sindirim sistemi için çok sağlıklı olan Avokadon aynı zamanda kabızlığı giderir, ülser hastalığına iyi gelir. Kilo vermeyi kolaylaştırır. Bağışıklık sistemini genel anlamda korur. Sağlık açısından çok faydalı olan Avokado aynı zamanda metabolizmayı canlandırır.

Yazılanlar tavsiye niteliğinde olup tıbbi bir bağlayıcıkları yoktur.

İndirimli Sepet Toplamı 150 TL üzerine Kargo Bedava!

Aynı gün kargo;

  • Pazartesi-Cuma günleri saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.
  • Cumartesi-Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir.

Teslimat Saatleri;

  • Pazartesi-Cuma: 09:00-18:00
  • Cumartesi: 09:00-13:00
  • Pazar ve resmi tatiller: Teslimat yapılmamaktadır.
  • Lütfen teslimat saatlerinde bulunacağınız adresinizi sisteme tanımlayınız.